Youtube – co warto subskrybować?

Youtube to w dużej mierze treści rozrywkowe. Jest jednak wiele polskich kanałów, które dostarczają ciekawych i bardzo merytorycznych materiałów filmowych. Zastanawiasz się co warto subskrybować? Przedstawiamy 6 wybranych jutuberów, których naszym zdaniem warto śledzić.

  1. SciFun

Scifun to amatorski kanał popularno-naukowy prowadzony przez Darka Hoffmana. Znajdziesz na nim eksperymenty, omówienia ciekawostek naukowych, a nawet półtoragodzinny film na temat weryfikowania informacji. Autor omawia skomplikowane treści w bardzo przystępny i prosty sposób.

2. Astrofaza

Astrofaza to kanał, na którym w tłumaczone są zagadnienia związane z kosmosem, w tym z jego podbojem. Na kanale prezentowane są także różne hipotezy i ciekawostki dotyczące kosmosu np. obecności życia poza ziemią.

3. Na gałęzi

Marcin Łukasiński z kanału Na gałęzi na przykładach znanych filmów tłumaczy na czym polega sztuka montażu, jak powstają efekty specjalne itp. Na kanale znajdziesz także zestawienia błędów zauważonych w popularnych filmach.

5. Krzysztof Gonciarz

Krzysztof Gonciarz to jeden z najpopularniejszych polskich jutuberów. Zasłynął m.in. cyklem filmów o Japonii oraz ostatnio filmami z podróży na Grenlandię. Jego filmy to nie tylko duża wartość merytoryczna, ale także wspaniałe zdjęcia i montaż.

6. To już jutro

Jest to kanał prowadzony przez Rafała Masnego znanego z kanału Abstrachuje TV. Znajdziesz tu głównie ciekawostki dotyczące nowych technologii i nauki.