Zwolnieni z Teorii

Jak wiadomo, spędzanie wolnego czasu ze znajomymi na robieniu czegoś twórczego nie tylko integruje w wyjątkowy sposób, ale daje też niesamowicie dużo satysfakcji. 

Projekt Zwolnieni z Teorii polecamy tym wszystkim, którzy lubią działać z innymi osobami oraz mają potrzebę zmiany choć cząstki świata wokół siebie na lepszą. 

Screenshot ze strony https://zwolnienizteorii.pl/

Postanowiliśmy wybrać najciekawsze projekty, ale okazało się to trudne, bo liczba ciekawych inicjatyw na tej stronie jest ogromna! Prezentujemy 5 projektów, które szczególnie mogą Was zainspirować! 😊 Chcesz dowiedzieć się więcej o tej inicjatywie? Sprawdź zwolnienizteorii.pl. Warto się zalogować, aby mieć wgląd w realizowane projekty.

Stress Fighter

Screenshot ze strony https://zwolnienizteorii.pl/

Projekt aplikacji skierowanej do różnych grup wiekowych, która pomaga ograniczać ilość stresu i działać pozytywnie na nastrój.

GetCI & FaU

Screenshot ze strony: https://zwolnienizteorii.pl/

„GetCl & FaU (Find and Unite) to polsko-ukraiński projekt, który obejmie swoim zakresem dwie problematyczne dla zagranicznych studentów sfery: informacyjną oraz kulturalną. Zbierzemy nie tylko przydatne dla studentów informacje, ale stworzymy również system pomocniczy, czyli tak zwaną „sieć doradczą”. Od innych stron informacyjnych odróżniać nas będzie możliwość bezpośredniego zwrócenia się o poradę do naszych „pomocników”, którzy osobiście odpowiedzą na pytania. (…) postaramy się o to, by zagraniczni studenci poczuli się w Polsce, jak w domu.” – piszą na stronie autorzy projektu mieszkający w Lublinie. Trudno nam opisać ten projekt lepiej!

Where ToDate

Screenshot ze strony https://zwolnienizteorii.pl/

Where ToDate to aplikacja, która pomaga w wyszukiwaniu miłych, a jednocześnie nietypowych miejsc w Warszawie, nie tylko na randki, ale i spotkania przyjacielskie czy służbowe. Filtry utworzone w aplikacji pozwalają zaznaczyć preferencje co do miejsca oraz posiadają funkcję losowania miejsca spotkania.

Techno World

Screenshot ze strony https://zwolnienizteorii.pl/

Autorzy tego fenomenalnego pomysłu pragną przybliżyć uczniom klas I-III robotykę. Brzmi jak karkołomne wyzwanie, jednak twórcy obmyślili plan wdrożenie w tej grupie wiekowej programu Mine Designer przy użyciu środków świetnie dopasowanych do grupy wiekowej. Działania pragną oprzeć o plakaty, ankiety, prezentacje, co z pewnością wzbudzi żywe zainteresowanie dziedziną robotyki.

Razem Przez Wieki

Screenshot ze strony https://zwolnienizteorii.pl/

Autorzy projektu postawili sobie za cel urozmaicenie i zaktywizowanie lekcji historii, która może być trudnym przedmiotem gdy naucza się jej wyłącznie za pomocą tradycyjnych środków. Pragną stworzyć historyczną grę edukacyjną dla uczniów szkół podstawowych w swoim mieście.

Cieszy nas lokalny charakter działań i zapał do działania. Autorom projektów, z całego serca, życzymy powodzenia!