Według Ciszy

Jakub Wysocki, początkujący filmowiec postanowił nakręcić krótki film o tym, jak łatwo można zostać zranionym w internecie. Zachęcamy do zobaczenia produkcji oraz przeczytania krótkiego wywiadu z autorem.

Digital Youth: Skąd pomysł na scenariusz do filmu?

Jakub Wysocki: Jest wiele młodych osób, które korzystają z sieci i myślą, że w ten sposób uciekną od problemów w rzeczywistości. Film ma na celu pokazanie, że w internecie też można zostać zranionym. Ja jako osoba, która korzysta z internetu tak często jak z prawej ręki widzę to.

DY: Film wygląda bardzo profesjonalnie. Czy trudno osiągnąć jest taki efekt? 

JK: Jest to wynik naszej wielotygodniowej pracy, którą staraliśmy się wykonać jak najlepiej.
Ja jako scenarzysta, montażysta, operator  musiałem się naprawdę wiele nauczyć. Wiele tych rzeczy bazuję na poradnikach z Youtube i różnych forach. Wszystkiego czego nauczyłem się o robieniu filmów nauczyłem się sam. Każdy film wymaga wiele pracy i przygotowań zwłaszcza pierwsze produkcje. Jeżeli jest się kreatywnym i „napalonym” na robienie filmów to nic nie stoi na przeszkodzie, by w erze internetu zostać artystą. Można to wykorzystać nie tylko w filmie, ale i fotografii, malarstwie czy grafice. Jedynce co nasz ogranicza to nasza wyobraźnia.

DY: Czy masz w planach robić kolejne filmy?

JK: Tak! Jest to moja PASJA, więc wiążę z nią moją przyszłość i będę to robił dalej.
Jest to jeden z moich pierwszych w filmów a w głowie mam mnóstwo pomysłów i aktualnie pracuje nad następnym.