Microsoft – nauka programowania

Kiedy słyszymy słowo Microsoft pierwsze co przychodzi na myśl to komputery z oknami, Lumia lub XBOX. Jednak gigant z Redmond nie ogranicza się tylko do oprogramowania i sprzętu. Największą inwestycją XXI wieku są ludzie.

Autor: Mikołaj Bartoszek

Są to ludzie doświadczeni, dobrzy w tym, co robią, ale również młodzi, pełni pasji i siły do poznawania nowych rzeczy i parcia naprzód. Wydawać by się mogło, że współpraca z firmą znaną na całym świecie to odległe marzenia. Nieprawda. Na całym świecie na przeróżnych uczelniach istnieją grupy .net, w ramach których studenci współpracują ze sobą oraz z ms-em, by zdobywać doświadczenie w pracy w it. Każda taka grupa ma swojego student partnera – przewodnika grupy, który kontaktuje się z firmą, organizuje przeróżne wydarzenia oraz prowadzi zajęcia.

junior.net

Ale to są studenci – pomyślisz – ja chodzę do gimnazjum. Albo: Matura dopiero za rok, co mi tam do uczelni. I znów pomyłka. Polski oddział Microsoft pod skrzydłami programu Microsoft Student Partner stworzył coś co się nazywa Junior.net, kierowany do uczniów gimnazjów i szkół średnich. Powstał on, by uczniowie, pod okiem liderów swoich grup, mogli poznać nowości ze świata it, tworzyli wraz z nimi innowacyjne projekty oraz mieli szanse spotkać już uznane osobowości z tej branży.

Junior liderzy to studenci, a czasem nawet uczniowie szkół średnich zmotywowani do poznawania nowości i rozwijania się. Wraz ze swoimi grupami uczestniczą w hackatonach – konkursach programistycznych, nieraz trwających 24 godziny lub nawet dłużej, imprezach tematycznych i akademiach, w których udział biorą pracownicy znanych firm dzielący się swoim doświadczeniem z młodzieżą.

microsoft
Różne kierunki

Jaka jest tematyka spotkań? Odpowiedź brzmi… różna. Ktoś zna się na programowaniu aplikacji mobilnych, więc prowadzi zajęcia z technologii Xamarin. Kto inny zajmuje się gamedevem i organizuje warsztaty z Unity3d i tworzenia gier. A jeszcze kto inny zajmuje się robotyką, i proponuje: zbudujmy robota, bo czemu nie? Przede wszystkim jednak wszystkie zajęcia są odpowiedzią na pytanie, czego wy chcecie się dowiedzieć. Jesteśmy wspólnotą, wszyscy członkowie programu Student Partner i Junior .net współpracują ze sobą i wymieniają się wiedzą. Przykładowo wasz junior specjalizuje się w zajęciach z aplikacji, a wy chcielibyście warsztaty z rozszerzonej rzeczywistości albo IoT? Proszę bardzo, lider zawsze może skontaktować się z jednym z wielu swoich znajomych, wśród których z pewnością znajdzie się ktoś, kto poprowadzi takie zajęcia.

Bądź z nami

Warto poznawać nowe technologie i świat it. Niestety w szkołach jeszcze wciąż zbyt wiele się nie dowiecie, a młodych nauczycieli z werwą brakuje. Ale nie bójcie się pytać. I wszyscy są mile widziani na zajęciach. Serdecznie zapraszamy. Zobacz, czy w twojej okolicy istnieją grupy net: www.meetup.com/Studenckie-Grupy-net/ lub szukaj nas na Facebooku, przede wszystkim przez uczelnie. Jeśli masz ochotę spotkać nas osobiście, porozmawiaj z nauczycielem, by zaprosił nas do szkoły, z chęcią podzielimy się naszą wiedzą. A kto wie, może pewnego pięknego dnia twój lider podejdzie do ciebie, i zapyta, czy nie chciałbyś zostać Junior Liderem? Mam nadzieje, że twoja chęć rozwijania się sprawi, że wkrótce się spotkamy. Czekamy. No i pytanie: Czy jest siła? siła!!! 😀