Relacja z TEDxTeen 2016 Untapped

TedxTeen to wydarzenie o młodzieży i dla młodzieży, które odbywa się raz w roku w Londynie albo w Nowym Jorku. Prelegentami są najczęściej nastolatki i nieco starsi od nich dwudziestolatkowie. 16 stycznia tego roku w Londynie, w sali Indigo na arenie O2, zebrało się ponad 800 osób – przede wszystkim nastolatków. Było również kilkudziesięciu dorosłych, w tym redakcja Digital Youth.

Tytuł konferencji– „Untapped” – nawiązywał do niewykorzystanych jeszcze zasobów i potencjału młodych ludzi. Przekaz dla uczestników – tych na miejscu, jak również tych, którzy oglądali event online był jasny: Jesteśmy pierwsi. Jesteśmy pierwszym pomysłem, pierwszą innowacją, pierwszymi współpracownikami, jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. Nie przewidzieliście naszego nadejścia. Do teraz.

Trzeba podkreślić, że było to coś więcej niż konferencja – było to doświadczenie. Każda kolejna osoba, która wchodziła na scenę, była na swój sposób wyjątkowa, a jej historia, działania i energia – inspirujące.

Makunda Angulo, dokumentalista z Nowego Jorku, który swoje bardzo trudne dzieciństwo przekuł w sukces w branży filmowej. Meltem Avcil, wielokrotnie nagradzana aktywistka praw człowieka. Kash Gaines, tancerz i filmowiec, który bada street dance na całym świecie i towarzysząca mu 6-letnia tancerka Bgirl Terra. Ciara Judge, naukowczyni i badaczka, uznana w 2014 r. za jedną z 25 najbardziej wpływowych nastolatek. Ann Makosinski, wynalazczyni i przedsiębiorczyni…To tylko paru z kilkunastu prelegentów, którzy zaprezentowali się podczas tegorocznego TedxTeen.

Wszystkie wystąpienia miały jeden wspólny mianownik. Gdyby jednym zdaniem podsumować to wydarzenie, to należało by powiedzieć „Wszystko jest możliwe, ograniczenia są tylko w twoim umyśle”. Wystąpienia tegorocznej konferencji, jak również te ze spotkań z poprzednich lat, można obejrzeć na stronie tedxteen.com w zakładce „talks”.