Przetestuj swoje bezpieczeństwo

Zastanawiasz się czy Twój komputer i dane są bezpieczne? Przedstawiamy 3 skuteczne narzędzia, które pomogą Ci lepiej zadbać o Twoje bezpieczeństwo i przetestować przeglądarkę, konkretny plik oraz stosowane hasła.

  1. How secure is my password?

Jest to strona, na której możesz sprawdzić siłę hasła. Po wpisaniu hasła pojawia się informacją jak szybko może być ono złamane przez odpowiednie oprogramowanie. Dodatkowo znajdziesz informacje co w danym haśle może być zmienione np. jego długość, dodanie znaków specjalnych itp. Strona dostępna jest w języku angielskim.

password

2. Panoptclick

Na stronie panopticlick.eff.org możesz sprawdzić czy twoja przeglądarka jest zabezpieczona przed śledzeniem. Aplikacja sieciowa została udostępniona przez Electronic Frontier Foundation. Dzięki Panopticlick zobaczysz jak dużo danych twoja przeglądarka wysyła do sieci.

3. virustotal.com

VirusTotal to darmowy serwis, który analizuje podejrzane pliki i adresy URL oraz umożliwia szybkie wykrycie wirusów, robaków, trojanów i innych typów złośliwego oprogramowania. Jego zaletą jest korzystanie z bazy wielu programów antywirusowych oraz bardzo szybkie działanie.