#offlinechallengepl – jak długo wytrzymasz bez internetu?

Podejmij #offlinechallenge i odłącz się od sieci na 48 h. Po co? Żeby spędzić czas w nietypowy sposób, pobyć ze sobą i odkryć swoje nawyki związane z korzystaniem z sieci. Sprawdź, czy dasz radę!

Większość z nas sięga po telefon kilkadziesiąt razy w ciągu doby. Często nie zauważamy nawet, że to robimy. Telefon mamy zawsze przy sobie, towarzyszy nam w podróży, przy posiłkach, podczas spotkań ze znajomymi, a nawet… w toalecie. Czy ktoś jest nam bliższy niż nasz smartfon?

Wiesz, co jest najcenniejszą rzeczą, którą posiadasz?  To czas i uwaga, Twoja umiejętność skupienia. Chcemy mieć pieniądze, oszczędzać, przeznaczamy je na coś, czego potrzebujemy albo co sprawi nam przyjemność.. Dlaczego nie myślimy podobnie o naszym czasie? Przecież nie jest nieograniczony.

Ile godzin dziennie scrollujesz newsfeedy w ulubionych apkach? Ile lajków zostawiasz każdego dnia na Facebooku? Jak często wpadasz w ciąg automatycznego odtwarzania filmów na YouTube? A jak często poświęcasz swoją uwagę nowym, ciekawym i rozwijającym rzeczom, które dzieją się offline?

Weź udział w Offline Challenge i sprawdź się!

Ustal, kiedy dokładnie odłączysz się od sieci na 48h. W tym czasie sprawdzisz siłę swojej woli. Nie możesz w ogóle korzystać z internetu – ani w telefonie, ani na żadnym innym urządzeniu. Najlepiej uprzedź wcześniej znajomych (tam link do grafik), Tablet  i laptopa schowaj do szafy. W smartfonie wyłącz transmisję danych i WIFI. Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne oraz SMS-y.

I opcja
Zaplanuj, co zrobisz w ciągu tych 48h: umów się ze znajomymi, kup bilet do kina, sprawdź, co się wtedy dzieje w twoim mieście, pożycz ciekawą książkę lub wydrukuj przepis, który chcesz wypróbować.

II opcja
Nic nie planuj  i podczas #offlinechallenge po prostu podążaj za tym, na co masz ochotę.

Zobacz więcej na offlinechallenge.pl