Narysuj to jeszcze raz – DeviantArt

Narysuj to jeszcze raz to challenge organizowany przez serwis społecznościowy DeviantArt, i ma na celu zmotywowanie początkujących artystów, grafików, ilustratorów do rozwijania swoich umiejętności. Bo talent to nie wszystko –  żeby osiągnąć wysoki poziom w jakiejkolwiek dziedzinie, potrzebna jest również  praktyka.

W ramach challengu użytkownicy serwisu pokazują jak na przestrzeni lat rozwijali zwoje zdolności  – właśnie poprzez praktykę. Więc jeśli zdarza ci się porównywać z innymi i myśleć, że nigdy nie osiągniesz ich poziomu to popatrz na poniższe prace, przekonasz się, że naprawdę warto ćwiczyć.

Zasada, że praktyka czyni mistrza dotyczy nie tylko artystów – w każdej dziedzinie zaangażowanie i  trening rozwijają nasze umiejętności i potencjalnie dają szansę osiągnięcia poziomu mistrzostwa. Najbardziej sprawdza się trening, w którym do minimum ograniczymy wszystko, co potencjalnie mogłoby nas rozproszyć (tak, telefon też), a naszą uwagę maksymalnie skoncentrujemy na wykonywanej czynności.