Najsłynniejsze muzea w wersji wirtualnej

Prezentujemy słynne muzea z całego świata, które można zwiedzać siedząc przed ekranem komputera.

British Museum, Londyn

Muzeum dysponuje unikalnymi zbiorami z całego świata, które w dużej części pozyskane zostały w okresie kolonializmu. Strona internetowa muzeum jest niezwykle atrakcyjna graficznie i intuicyjna w nawigacji. Wystarczy kliknąć w link, aby znaleźć się w pięknej przestrzeni wirtualnego muzeum. Aby najsprawniej zwiedzić ogromne obszary muzeum warto na początku przyjrzeć się uważnie tej stronie. Na lewym marginesie znajduje się oś czasu, z przodu widnieją nazwy kontynentów. Z prawej strony widzimy eksponaty podzielone na tematyczne kategorie.

Możemy prześledzić historie różnych cywilizacji, a obserwując chronologicznie ich wytwory uporządkować sobie wiedzę historyczną.

Screenshot ze strony https://britishmuseum.withgoogle.com/

Rijksmuseum, Amsterdam

Rijksmuseum to holenderskie muzeum narodowe z siedzibą w Amsterdamie. Zobaczymy tu dzieła takich artystów jak Vermeer, van Gogh czy Rembrandt. Poza malarstwem, grafikami, rzeźbami i sztuką użytkową, znajdziemy także rękodzieło.

Screenshot ze strony https://artsandculture.google.com/partner/rijksmuseum

Pergamon Museum, Berlin

Muzeum Pergamońskie mieści zrekonstruowany Ołtarz Zeusa, a także Bramę bogini Isztar. Muzeum słynie ze zbiorów starożytnej architektury oraz rzeźby.

Screenshot ze strony https://artsandculture.google.com/entity/pergamon/m05tcm?hl=en

Galeria Uffizi, Florencja

Galeria dla miłośników historii sztuki. Można przyjrzeć się wielkoformatowym dziełom jak i detalom rzeźb czy obrazów.

Screenshot ze strony https://artsandculture.google.com/partner/uffizi-gallery?hl=en

Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku

Muzeum sztuki nowoczesnej w swoich zbiorach mieści malarstwo, rysunek, grafikę, rzeźbę, fotografię, video, instalacje i inne. Zbiory są umieszczone w konkretnych działach, wszystkie je możemy zwiedzić online. Wspaniałe miejsce do poszukiwania inspiracji i poszerzania swojej pomysłowości.

Screenshot ze strony https://artsandculture.google.com/partner/moma-the-museum-of-modern-art

Musée d’Orsay w Paryżu

Tu także możemy, w zachwycającej jakości, obejrzeć dzieła sztuki. Rzeźby i obrazy umieszczone są w hali byłego dworca, który już sam w sobie jest dziełem sztuki. Kolekcja muzeum skupia się wokół artystów tworzących między połową XIX wieku, a XX.

Screenshot ze strony https://artsandculture.google.com/partner/musee-dorsay-paris?hl=en