Meet IT – naucz się programować

0
1527

Meet IT to inicjatywa realizowana w ramach projektu “Zwolnieni z Teorii”. Celem inicjatywy jest wspieranie młodych ludzi w nauce programowania.

Projekt Meet IT powstał we wrześniu 2017 z inicjatywy pięciu młodych programistów z Gdyni: Mateusza Masłowskiego, Macieja Kanasa, Michała Rembalskiego, Piotra Kowalewskiego i Kacpra Walentynowicza. Głównym celem działania jest zapewnienie możliwości nauki programowania na najwyższym poziomie za darmo dla każdego. Szczególnie dla osób spoza największych ośrodków edukacyjnych, gdzie dostęp do kursów i różnorodnych zajęć jest dużo łatwiejszy.

W ramach Meet IT stworzono darmowe, internetowe źródło wiedzy  na temat algorytmiki. “KompendiX” składa się z 60 lekcji podzielonych na 9 działów. Każda z nich zawiera artykuł napisany przystępnym językiem i zadania na różnym poziomie trudności dobrane w taki sposób, by uczyć kreatywnego myślenia. Do większości lekcji dołączony jest również
wykład, na którym młody programista tłumaczy dane zagadnienie kompendium.meetit.pl/kurs

Najważniejszym zadaniem inicjatywy jest zaangażowanie tutorów – nauczycieli prowadzących darmowy kurs e-learningowy . Są to młodzi  programiści, laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiad informatycznych.

Uczestnicy projektu uczą się od zera do poziomu średnio zaawansowanego w kilkunastoosobowych grupach. Następnie rozpoczynają naukę indywidualną, która jest w pełni dostosowywana do ich indywidualnych preferencji. Stopień zaawansowania również jest zróżnicowany.

W ramach projektu organizowane są także staże dla najbardziej  zaangażowanym tutorów oraz najlepszych uczniów.

Chcesz dołączyć do projektu? Wejdź na stronę meetit.pl i wypełnij formularz. Projekt posiada także swój fanpage: facebook.com/MeetIT.Project/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here