Fortuna z YouTube

Nic to nowego, że dzięki YouTubowi można zarobić całkiem porządną kasę i zostać  internetowym celebrytą. Ale komu udaje się to najlepiej? Oto lista 10 Youtuberów, którzy w 2017 zarobili najwięcej:

10. Lilly Singh — 10.5 milionów $

Lilly tworzy kanał „Superwoman” i to jest adekwatna nazwa, bo śledzi ją blisko 13 mln internautów. Publikuje m.in. komediowe skecze i teledyski, ale wyprodukowała również film fabularny „Trip to Island Unicorn” dla YouTube Red

8. Ex aequo: Ryan ToysReview  oraz Smosh — 11 milionów $

Ryan ToysReview

Wrrrr – dzieciak ma 6 lat i zarabia miliony dolarów otwierając i recenzując zabawki! Każdy chciałby tak spędzać czas! Oczywiście kanał prowadzą jego rodzice.

Smosh

Smosh to komediowy duet współtworzony przez Iana Hecoxa i Anthonego Padilla, który wyśmiewa i pariodiuje gry i pop kulturę. W czerwcu 2017 Anthony opuścił kanał Smosh, i założył nowy pod swoim imieniem i nazwiskiem – obecnie ma ponad 2,5 mln fanów, ciekawe czy trafi do rankingów w 2018 r.

7. Jake Paul —11.5 milionów $

Jake zaczynał od nieistniejącej już platform Vine – tworzył krótkie filmiki razem ze swoim bratem Loganem. Obecnie ma swój własny kanał na YT na którym publikuje swoją muzykę, zabawne filmiki ze swoim udziałem i inne materiały. Obserwuje go ponad 12 mln osób.

6. Felix Kjellberg (PewDiePie) — 12 milionów $

Felix, najbardziej rozpoznawany jako PewDiePie, jest jednym z najpopularniejszych letsplayerów – jego kanał ma ponad 58 mln followersów, i to pomimo tego, że w ostatnim roku stracił kontrakty z Disneyem i YouTubem z powodu swoich antysemickich komentarzy.

4. Ex aequo: Mark Fischbach (Markiplier)  i Logan Paul —12.5 milionów $

Mark Fischbach (Markiplier) 

Kolejny gamer na tej liście. Mark znany jako Markiplier, na razie koncentruje się na graniu – i to z dużym sukcesem, bo jego aktywności śledzi 18 mln internautów – ale ma większe ambicje: w wywiadach przyznaje, że chce spróbować aktorstwa i tworzenia muzyki.

Logan Paul

Brat Jake’a, który zajmuje 7 miejsce na tej liście, była gwiazda Vine’a, z 14 milionową grupą fanów. Publikuje krótkie materiały i zabawne filmy. Razem z bratem występują w wielu programach telewizyjnych, m.in. w kiepsko ocenianym serialu Bizaardvark.

3. Dude Perfect —14 milionów $

Kanał bliźniaków Cory’ego i Coby’ego Cottonów oraz ich trójki najlepszych przyjaciół z Teksasu. Cała ekipa w liceum grała w koszykówkę. W swoich materiałach pokazują różne sportowe triki i wyśmiewają się ze sportowych stereotypów.

2. Evan Fong (VanossGaming) — 15.5 milionów $

25-latek z Kanady, o którym niewiele wiadomo. Wiadomo, że gra i że umie to pokazać w sposób, który śmieszy. To co odróżnia go od innych vlogerów to jakość – potrafi bardzo dobrze montować materiały i na przykład z trwających wiele godzin sesji grania zrobić jeden zabawny i krótki film.

1. Daniel Middleton (DanTDM) — $16.5 milionów $

26-latek znany jako TheDiamondMinecart to popularny YouTuber, który gra w Minecrafta. Codziennie publikuje materiały i recenzje. W tym roku odbył światowe tournée i spotkał się ze swoimi fanami m.in. w Sydney Opera House – wyprzedano wszystkie bilety. Minecraft to dla niego coś więcej niż gra, to również coś co łączy go z jego żoną JemPlaysMC, która również gra w MC, ale od popularności męża dzieli ją 16 milionów fanów.