Dzień dobry, lubię to

Facebook najlepszym miejscem do pracy w 2018 roku! Tak wynika z najnowszego rankingu firmy doradczej Glassdoor, która od wielu lat ocenia firmy na podstawie opinii wystawianych przez pracowników. Pracodawców można oceniać w pięciu kategoriach: możliwości zawodowe, kultura i wartości w firmie, równowaga między pracą a życiem osobistym, benefity (przywileje) oraz kadra kierownicza. Facebook na pierwszym miejscu znalazł się już po raz trzeci.

Te dane dotyczą Stanów Zjednoczonych. Danych dotyczących Polski nie ma, ale od kilku lat Facebook ma w Warszawie swoje biuro i grupę pracowników. Jak tam wygląda? Zobaczcie sami.

Polska siedziba Facebooka znajduje się w Warszawie, przy Rondzie ONZ 1, na 11 piętrze najbardziej ekologicznego budynku w Europie. Biura FB na całym świecie mają podobny wystrój i umeblowanie, jednak wyróżniają je lokalne akcenty.

W FB pracuje się w tzw. otwartych przestrzeniach (ang. open space). To zachęca do współpracy i wspólnego działania. Nawet Mark Zuckerberg nie korzysta z osobnego biura, tylko pracuje w tej samej przestrzeni, co inni.

4 filary, 4 kraje: każdy z filarów poświęcony jest jednemu z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Sufity w FB podpierają Polska, Rosja, Czechy i Rumunia.

Jeśli jednak pracownik potrzebuje odosobnienia albo chce zorganizować spotkanie biznesowe, to może skorzystać z jednej z 11 sal konferencyjnych oraz kilku wygodnych i kameralnych przestrzeni.

Wygląd ścian i filarów został zaprojektowany przez polskich artystów Igor Aqualoopa, stworzył street art, który ozdabia jedną ze ścian. Ścianę Instagrama zaprojektował Swanski, grafik, ilustrator, malarz, autor animacji.

Jest kolorowo, bo kolory pobudzają kreatywność, a na ścianach wiszą plakaty z inspirującymi hasłami zaprojektowane przez pracowników firmy.

Chcesz pracować dla Facebooka? To ogromna firma, która w swoich szeregach zatrudnia różnorodnych ekspertów. Na swoich stronach poświęconych rekrutacji Facebook radzi: Bądź sobą. Bądź autentyczny. Kultura organizacyjna Facebooka uwzględnia różnorodne perspektywy i tworzy pozytywne środowisko, w którym dla każdego jest miejsce. Ale to oczywiście nie wszystko, więcej informacji o możliwościach pracy znajdziesz na stronie facebook.com/careers/ i fanpejdżu Facebook Careers.