WYSTAWCY

FabLab powered by Orange (ang. fabrication laboratory) to pracownia stworzona w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to, wyposażona w zaawansowane technologie, takie jak drukarki 3d, plotery laserowe, frezarki CNC, elektronika. Dzięki wsparciu trenerów można się tu nauczyć jak twórczo z tych technologii korzystać, aby stworzyć rozmaite przedmioty – od biżuterii po drona. Zajęcia i pracownie FabLabu są otwarte dla dzieci, młodzieży i dorosłych, niezależnie od umiejętności i doświadczenia.

Na naszym stoisku będziesz mógł  wziąć udział w pokazie druku 3d i mini warsztatach  modelowania 3D. Przygoto waliśmy również stanowisko sitodruku, gdzie będzie można wykonać nadruk na torbie.W FabLabowym infopunkcie opowiemy o naszych działaniach, realizowanych projektach oraz ofercie edukacyjnej.

NASK Państwowy Instytut Badawczy jak co roku zaprasza do stoiska Kongresu Młodych Internautów (KOMIN). Inicjatywa ta zrzesza grupy uczniów z całej Polski. Jej członkowie – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele-opiekunowie uczestniczą w kilku spotkaniach w ciągu roku. Z młodymi ludźmi konsultujemy przygotowywane dla tej grupy docelowej materiały edukacyjne oraz kampanie, dyskutujemy o najnowszych trendach i wymieniamy się dobrymi praktykami w dziedzinie bezpieczeństwa młodych osób w sieci. Przy naszym stoisku będzie można wziąć udział w konkursach a przede wszystkim dowiedzieć się, w jaki sposób zostać naszym ekspertem i dołączyć do KOMINa. Dla nauczycieli zorganizowany będzie także punkt informacyjny objaśniający formalne kwestie związane z przyłączeniem szkoły do Kongresu oraz prezentujący przydatne materiały (ulotki, filmy edukacyjne, scenariusze lekcji).

KOMIN powstał dzięki funduszom europejskim w ramach programu Safer Internet.

Jeśli lubicie Facebook i Instagram zapraszamy Was na nasze stoisko. Czekać tam na Was będzie INSTAWALL, przy którym będziecie mogli zrobić zdjęcie ze znajomymi oraz użyć instagramowych stickersów w realu. Do pobrania będą również, przygotowane przez nas facebookowe gadżety. Do zobaczenia!

Spice Gears Team 5883 to grupa młodych, ambitnych ludzi, których połączyło zamiłowanie do robotów i chęć zrobienia czegoś więcej. Od 2016 roku bierzemy udział w ogólnoświatowym konkursie FIRST Robotics Competition, organizowanym pod patronatem NASA, który polega na zbudowaniu robota wykonującego odpowiednie czynności. Programowanie, elektryka, mechanika? To nie jest trudne! Udowadniamy, że nie trzeba być ekspertem by dobrze się bawić i rozwijać swoje umiejętności. Kluczem do sukcesu jest pasja i zaangażowanie w to co robimy – ponieważ to kochamy. Zobaczcie nasze roboty, pokierujcie nimi! Obejrzyjcie nasze filmy, wysłuchajcie relacji z Finałów FRC z Detroit! A później zainspirujcie ideą FIRST innych.

This isn’t only a robot. It’s a machine to build the people who will change the world.

ingameInGame to pierwsze w Polsce miejsce zajmujące się udostępnianiem sprzętu i realizacją projektów VR. Na naszym stoisku znajdziesz najlepsze na rynku gogle do kreowania Wirtualnej Rzeczywistości wsparte mocnymi komputerami dla graczy Powered by Asus & AMD. Dzięki stworzonym stanowiskom będziesz mógł zmierzyć się ze swoim lękiem wysokości, poczuć dreszcz emocji podczas przejażdżki kolejką górską i dotknąć wirtualnego świata! Poznaj pionierów branży VR i zadaj nurtujące pytania. Zapraszamy na nasze stanowisko oraz do naszej bazy. W Salonie zlokalizowanym na Warszawskich Bielanach, czeka Cię jeszcze więcej atrakcji! – InGame.waw.pl

LINK2015_logo

Programowanie to dla Ciebie nowość? Nic nie szkodzi. Udowodnimy Ci, że nie jest to wiedza tajemna przeznaczona tylko dla wybrańców. Na naszym stoisku z robotami Photon i puzzlami Scottie Go! przekonasz się, że programowanie to nic innego jak wydawanie poleceń, czyli coś co każdy dobrze zna z życia codziennego.

Co jest świetnego w programowaniu? Przyjdź i przekonaj się! U nas dowiesz się o sieci Lokalnych Klubów Kodowania, gdzie tysiące młodych ludzi odkrywa uroki programowania oraz o tym jak takie miejsce odnaleźć lub zainicjować w Twojej miejscowości.

Drone Racing

Jesteśmy grupą, która w wolnym czasie zajmuje się konstruowaniem dronów wyścigowych. Na naszym stanowisku będzie można zobaczyć specjalistyczne drony stworzone do osiągania zawrotnych prędkości. Pokażemy, jak działa system FPV i jak wygląda obraz z drona. Zobaczycie, co widzimy podczas lotu. Pokażemy także mikrodrony do latania w zamkniętych pomieszczeniach.

 

Na stoisku MWS zaprezentujemy interaktywne produkty STEAM, które pozwalają dostosować metody nauczania do nowej rzeczywistości. STEAM łączy ze sobą naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Odwiedzając nasze stoisko poznasz interaktywne roboty JIMU, klocki elektroniczne littleBits oraz laboratoria cyfrowe einstein. Więcej informacji o wybranych produktach znajdziesz na stronie: www.multimediawszkole.pl.

Portal edukacyjny MultimediawSzkole.pl. jest przede wszystkim bazą wiedzy i źródłem materiałów o charakterze poradnikowym, dzięki któremu już ponad 30 000 szkolnych klas zostało wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt. To grono profesjonalistów, które spotyka się z nauczycielami m.in. na licznych kongresach i konferencjach edukacyjnych i od 10 lat oferuje wiedzę płynącą z doświadczenia wspierając szkoły w oswajaniu najnowszych technologii.

logo 116111

Na stoisku Telefonu Zaufania 116 111 dowiesz się więcej jak zadbać o swoje bezpieczeństwo online, pomożemy Ci odpowiednio zdefiniować ustawienia prywatności  w serwisie Facebook, przetestujesz siłę swoich haseł oraz sprawdzisz wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Na stoisku będą obecni konsultanci Telefonu 116 111, którzy odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

DIGITAL YOUTH FORUM 2018