Przejdź do treści

Na stoisku FabLab powered by Orange wykonasz swoją autorską torbę w sitodruku, wymodelujesz projekt tenisówki, poznasz działanie drukarki 3D i plotera, który tnie i rysuje. Wydrukujesz też swoje zdjęcie na…paragonie. Zobaczysz, że dla mejkerów nie ma rzeczy niemożliwych. Do domu zabierzesz własnoręcznie wykonane gadżety z symbolem akcji #jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci.

Zapraszają: Fundacja Orange – partner DYF  i Stowarzyszanie Robisz.toGoogle Arts & Culture to platforma, która umożliwia odwiedzenie wystaw, oglądanie dzieł sztuki, a także przeglądanie tysięcy artykułów, zdjęć, czy filmów. Zostań kuratorem w swoim własnym muzeum – znajdź ulubione dzieła, utwórz własne kolekcje i udostępnij je znajomym. Odwiedzaj na swoim ekranie lub w wirtualnej rzeczywistości kultowe miejsca i cuda przyrody. Google Arts & Culture współpracuje z ponad 1200 muzeami, galeriami i instytucjami z 70 krajów, udostępniając ich zbiory online. Zacznij zwiedzać już teraz.

Jeśli lubicie Facebook i Instagram zapraszamy Was na nasze stoisko. Czekać tam na Was będzie INSTAWALL, przy którym będziecie mogli zrobić zdjęcie ze znajomymi oraz użyć instagramowych stickersów w realu. Na tych ciągle w ruchu czekać będzie stanowisko do kręcenia Boomerangów oraz mobilna cyklorama, przy której można będzie nauczyć się, jak uatrakcyjnić swoje posty wykorzystując do tego bezpłatne, kreatywne narzędzia. Na stoisku będą na was czekać przygotowane przez nas facebookowe gadżety.
Do zobaczenia!

Strzelanie z łuku do tej pory kojarzyło się Wam z Robin Hoodem i Meridą Waleczną? Na stoisku Enxoo będziecie mieli okazję przekonać się, że to świetna rozrywka, w trakcie której łatwo rozbudzić ducha rywalizacji! Wpadnijcie do nas aby zagrać w grę VR i sprawdźcie swoją celność i koncentrację. Na wszystkich tech geeków będą czekały super gadżety – nie może Was tam zabraknąć!

Dzięki wirtualnej rzeczywistości (VR) trafiamy do przestrzeni dotychczas dla nas niedostępnej. Wirtualna rzeczywistość pozwala na doświadczenie sytuacji i miejsc, których nigdy byśmy nie odwiedzili. World of VR, lider organizacji wydarzeń z VR w Polsce, zaprasza do niezwykłego kina: na doświadczenie „Chasing Coral” w reżyserii Jeffa Orlowskiego / Exposure Labs. Piękno rafy koralowej u wybrzeży Australii uwiecznione w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nurkowi Zackery’emu Rago doświadczamy i zwiedzamy głębiny oceanu. Więcej: www.worldofvr.eu.

Jak co roku NASK będzie obecny na Digital Youth Forum. Tym razem proponujemy udział w grze, która wymagać będzie wykonania kilku prostych zadań związanych z bezpieczeństwem w sieci i daje szanse na wygranie ciekawych nagród. Aby zacząć, skompletujcie drużynę składającą się dokładnie z trzech osób i zapiszcie się przy stoisku NASK do końca pierwszej przerwy. Następnie odwiedźcie kilka punktów na terenie DYF (każde z nich oznaczone będzie plakatem „KOMIN”). Koordynacją gry zajmie się tradycyjnie młodzieżowy panel doradczy przy projekcie Safer Internet, czyli Kongres Młodych Internautów, którego członkowie, ubrani w koszulki z logiem KOMIN-a, wytłumaczą zadania. Po jego wykonaniu otrzymacie pieczątkę. Ze skompletowanymi wszystkimi pieczątkami bierzecie udział w losowaniu nagród podczas drugiej przerwy na stoisku NASK. Powodzenia!

 

Czwórka przyjaciół, która aby walczyć ze smogiem, stworzyła, automatycznego, niepilotowanego przez człowieka drona smogowego. Założyciele strony pollutionfinder.wixsite.com, na której publikowane są wykonane przez dron pomiary dla Jarosławia na Podkarpaciu. By sfinansować swój projekt, zebrali fundusze na serwisie Zrzutka.pl, przekonując do wagi swojego projektu setki ludzi. Działalność edukacyjną w zakresie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza prowadzą także na facebookowym fanpage’u Pollution Finder.