Duolingo – skuteczna nauka języka angielskiego

Duolingo to platforma, która umożliwia naukę języków obcych opartą na zasadach grywalizacji. Narzędzie dostępne jest zarówno z poziomu aplikacji na smartfony, jak i strony internetowej.

Ideą Doulingo jest „przetłumaczenie całego interentu”. Na chwilę obecną dla anglojęzycznych uczniów dostępnych jest 31 języków. Dla użytkowników polskojęzycznych na razie udostępniono jedynie możliwość nauki języka angielskiego.

Przed przystąpieniem do nauki należy założyć konto w serwisie. Możliwe jest także zalogowanie się przez konto Facebooka lub Googla. Na początku należy wybrać dzienny cel nauki. Warto pamiętać, że zawsze masz możliwość zmiany celu i dostosowania go do swoich potrzeb i możliwości.

Następnie możesz rozpocząć naukę od całkowitych podstaw lub wziąć udział w teście poziomującym, który wskaże twój poziom zaawansowania. Wykonując kolejne zadania zdobywa się punkty, odznaki i wypełnia dzienne cele. Możesz także zdobywać lingoty czyli wirtualna walutę, za którą można kupować dodatkowe elementy do kursu.

Punkty zdobywa się za przechodzenie kolejnych lekcji i testów. W trakcie nauki tłumaczy się wyrażenia z angielskiego na polski i z polskiego na angielski. Ćwiczy się także rozumienie ze słuchu. Przy każdej lekcji lub kursie widoczny jest pasek postępu, który dodatkowo motywuje nas do pracy.

Nauka przez Duolingo może być na prawdę wciągająca i ciekawa. Dużą zaletą narzędzia jest jego przejrzystość oraz przyjazny interfejs. Ponadto Duolingo to platforma, która cały czas jest udoskonalana także dzięki monitorowaniu nauki użytkowników i sprawdzaniu jaki metody są najbardziej skuteczne.