Black&White

Milion followersów obserwuje fotografa Jasona M. Petersona na Instagramie! Taka liczba fanów zazwyczaj zarezerwowana jest dla celebrytów, ale w przypadku Jasona wystarczy spojrzeć na jego fotografie, żeby zrozumieć, dlaczego jest taki popularny.

Chociaż fotografuje od 13 roku życia, na Insta dołączył zaledwie 4 lata temu, wtedy też zaczął robić fotografie swoim iPhonem. Jego prace są czarno białe, wykorzystuje w nich cienie, linie, kąty. Fotografuje zarówno w miastach jak i w naturze. Pomimo tego, że jest znany z prac w tych dwóch kolorach, sam się z tym nie utożsamia.

Dla mnie, moje prace, wcale nie są czarno białe. Staram się uchwycić ludzkie emocje, sprawić, żeby odbiorca coś poczuł. Czerń i biel pomagają skupić się na tych emocjach, nie przeszkadzają w ich zobaczeniu – mówi o swoich pracach Peterson.

Specjalista od social media

Jest dyrektorem kreatywnym w agencji reklamowej Havas i specjalizuje się między innymi w social media. Ostatnich 12 zatrudnionych przez niego pracowników to – jak sam o nich mówi – „dzieci Instagrama i Snapchata, które są w tym naprawdę świetne”. Znajduje ich prowadząc konkursy w mediach społecznościowych. Ze względu na swoje zasięgi, może po prostu powiedzieć „hej, chcę zatrudnić ludzi do swojej agencji reklamowej, powłóczcie się ze mną po mieście i poróbmy razem zdjęcia”. Zdarza się, że przychodzi nawet 500 młodych osób. Według Jasona młodzi ludzie z telefonami i znajomością mediów społecznościowych to przyszłość branży, w której pracuje. Co wy na to?

Więcej prac Jasona znajdziecie:
https://www.instagram.com/jasonmpeterson/
https://twitter.com/Jasonmpeterson
http://jasonmpeterson.tumblr.com/