Aplikacje smogowe

0
965

Smog stanowi bardzo poważny problem dla naszego zdrowia. Normy jakości powietrza przekroczone o kilkaset lub nawet kilka tysięcy procent to ostatnio codzienność dużej części polskich miast. Broniąc się przed smogiem warto dysponować bieżącą wiedza na temat jakości powietrza w okolicy. Do dyspozycji masz kilka aplikacji na smartfony, które to umożliwiają.

1. Jakość powietrza w Polsce (Andoird, iOS)

Aplikacja Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którą znajdziesz w Google Play pod nazwą “Jakość powietrza w Polsce” prezentuje dane bieżące o jakości powietrza z automatycznych stacji pomiarowych funkcjonujących w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ). Informacje o jakości powietrza są wyświetlane w postaci mapy, wykresów oraz zestawień szczegółowych wyników pomiarów.

dy_ie

2. SmokSmog (Android, iOS)

Jest to aplikacja dla osób mieszkających w Polsce południowej. Umożliwia wybranie kilku stacji pomiarowych, które najbardziej nas interesują. Przeglądanie danych z poszczególnych stacji odbywa się w osobnych kartach.

smoksmog

3. Zanieczyszczenie powietrza (Android)

Bardzo prosta w obsłudze aplikacja, która umożliwia sprawdzanie danych w formie słupków oraz informacji na mapie. Możesz wskazać kilka najbardziej interesujących Cię stacji pomiarowych w okolicy i stworzyć zindywidualizowany panel. W aplikacji znajdziesz także informacje o szkodliwości konkretnych związków, które uwzględnione są w pomiarach takich jak Benzen czy Dwutlenek azotu.

zanieczyszczenia

 

 

4. Kanarek (Android)

Kanarek to kolejna aplikacja, która pozwala łatwo sprawdzić poziom zanieczyszczenia powietrza w Twojej okolicy. Kanarek poinformuje Cię jeśli jakość powietrza spadnie poniżej ustalonego poziomu. Aplikacja umożliwia także prezentacje danych na mapie.

kanarek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here