Aplikacje do montażu filmów dla systemu Android

Prezentujemy 5 aplikacji dla systemy Android, które umożliwiają szybki i sprawny montaż krótkich filmów. Aplikacje umożliwiają dodawanie przeróżnych efektów oraz podkładu muzycznego. Wszystkie prezentowane narzędzia są darmowe.

1. Magisto: Magiczny Edytor Video

Jest to aplikacja, która umożliwia stworzenie filmu w kilku prostych krokach. Najpierw wybierz kilka filmów, które chcesz zmontować. Następnie wskaż temat np. podróż i wybierz podkład. Magisto sam zmontuje wszystkie elementy i dzięki odpowiedniemu algorytmowi wybierze najlepsze sceny ze wskazanych materiałów.

2. Video Editor

Jest to dość prosta aplikacja, która udostępnia wszystkie podstawowe opcje do montażu filmów. Dzięki Video Editor możesz bardzo sprawnie stworzyć prostą film składający się z kilku nagranych wcześniej ujęć. Możesz także nagrywać z poziomu aplikacji.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=kjSPtXAXAPo

3. VivaVideo – Free Video Editor & Photo Video Maker

To kolejne bardzo skuteczne narzędzie, dzięki któremu stworzysz klipy wideo oraz pokazy slajdów. W bazie aplikacji jest ponad 2000 utworów, które można wykorzystać jako podkład muzyczny. Dostępnych jest bardzo wiele motywów oraz elementów graficznych, które można dodawać do swoich filmów. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu.

4. Adobe Premiere Clip

Jest to aplikacja, która umożliwia bardzo szybkie tworzenie klipów. Jest to możliwe dzięki opcji AUTOMATIC VIDEO CREATION, która może automatycznie dopasować obraz do dźwięku w jak najlepszy sposób. Po za tym narzędzie dysonuje standardowymi opcjami montażowymi.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=hbExP2iAgyY

5. Videoshop – Video Editor

Aplikacja oprócz standardowego montażu umożliwia także dodawanie muzyki zarówno naszej, jak i stockowej. Narzędzie udostępnia m.in. opcję slow motion, dodawanie tekstów, animowany slajd tytułowy oraz opcję udostępniania gotowego filmu w sieciach społęcznościowych.