Aplikacje do robienia notatek

Często przeglądając coś w internecie można natknąć się na ciekawe zasoby, które mogą być przydatne w przyszłości. Na taką okazję warto być przygotowanym i korzystać z jednego z internetowych notatników. Poniżej prezentujemy rozszerzenie dla przeglądarki Chrome, które umożliwiają wygodne notowanie.

Evernote Web Clipper

Evernote to bardzo popularna aplikacja, która umożliwia zapisywanie zasobów internetowych. Evernote Web Clipper to wtyczka dla przeglądarek, m.in. Chrome, dzięki której możliwe jest bardzo szybkie i wygodne zapisywanie np. stron internetowych. Zapisane treści można odczytywać w aplikacji mobilnej lub na stronie usługi.

Google Keep

Google Keep to Googlowa aplikacja do robienia notatek. Oprócz dodatku do Chroma funkcjonuje także jako aplikacja mobilna w systemie Android oraz iOS. Zapisanymi notatkami można wygodnie dzielić się ze swoimi znajomymi.

OneNote Web Clipper

OneNote Web Clipper to kolejny dodatek do Google Chrome, który umożliwia wygodne zapisywanie internetowych zasobów „na potem”. Do zapisanych przez nas zasobów możemy mieć dostęp z dowolnego urządzenia. Wystarczy zalogować się na stronę usługi.

Save to Pocket

Pocket to popularna usługa do zapisywania różnorodnych notatek i zasobów. Do naszego wirtualnego schowka można wygodnie zapisywać zasoby internetowe dzięki dodatkowi do przeglądarki m.in. Google Chrome. Po zainstalowaniu dodatku obok adresu strony pojawia się ikonka usługi. Po kliknięciu w nią oglądana w danym momencie strona zostaje zapisana do schowka. Podobnie jak w przypadku opisywanych wcześniej usług do naszych zasobów możemy mieć dostęp poprzez stronę internetową lub aplikację webową.

Save to Google Drive

Ostatni w zestawieniu dodatek umożliwia zapisywanie treści na Dysk Google. Po jego zainstalowaniu do menu kontekstowego zostaje dodana opcja „Zapisz do Dysku Google”. Dzięki temu można w wygodny sposób zapisywać dokumenty, obrazy oraz na stronach HTML5 video i audio.