Przejdź do treści

Digital Youth Forum

Czym jest Digital Youth Forum?

DIGITAL YOUTH FORUM 2023

Digital Youth Forum (DYF) poświęcone jest edukacji w zakresie pozytywnego, kreatywnego i bezpiecznego korzystania z internetu. Wydarzenie adresowane jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-5 szkół ponadpodstawowych.

DYF 2023 odbędzie się 6 czerwca w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Organizatorzy przygotowali na widowni miejsce dla ponad 700 osób. Zapewnią im udział w sesjach oraz poczęstunek. (limit miejsc został już wyczerpany). Dzięki transmisji, pozostali uczniowie wezmą udział w forum zdalnie w klasach.

Udział w DYF jest bezpłatny. Wydarzenie tłumaczone jest na język ukraiński. Dla uczniów niesłyszących lub niedosłyszących wydarzenie transmitowane będzie na polski język migowy (PJM).

DYF 2023 online w Twojej szkole.

Dzięki transmisji internetowej, szkoły z całej Polski mogą wziąć udział w Digital Youth Forum zdalnie. Do grona uczestników online dołączą również szkoły z Ukrainy. Transmisja wydarzenia będzie prowadzona na stronie digitalyouth.pl. Warunkiem udziału w DYF online jest bezpłatna rejestracja.

Do organizacji DYF w klasie wystarczy komputer z dostępem do internetu oraz projektor lub telewizor. 

W szkołach dla uczniów niesłyszących nauczyciel uruchamia wersję transmisji z tłumaczeniem PJM, w szkołach w Ukrainie wersję z tłumaczeniem ukraińskim. Uczniowie ukraińscy w szkołach w Polsce oglądają transmisję z klasą, ale mogą w telefonie uruchomić wersję z tłumaczeniem ukraińskim i słuchać tłumacza w słuchawkach.
Podczas przerwy warto zadbać o wspólny posiłek. Na zakończenie DYF uczniowie wezmą udział w konkursie z wykorzystaniem smartfonów.

Dlaczego warto wziąć udział w DYF?

Forum organizowane jest od 7 lat i spotyka się co roku z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży oraz nauczycieli. Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują internet, uczniowie będą mieli możliwość inspiracji i zdobycia konkretnej wiedzy.

PROGRAM
 • 11:00 – 11:10 Otwarcie DYF 2023
 • 11:10 – 11:35 Pamela Krzypkowska: rAI na Ziemi – co sztuczna inteligencja ma nam do zaoferowania?
 • 11:35 – 12:00 Dominika Lasota i Wiktoria Jędroszkowiak: Aktywizm klimatyczny, czyli jak z pomocą sieci stawiać czoła kryzysom!
 • 12:00 – 12:30 Premiera filmu Dopamina
 • 12:30 – 13:15 PRZERWA
 • 13:15 – 13:25 Paweł Panawa: Well being, czyli social media bez dramy
 • 13:25 – 13:50 Martyna Kaczmarek: Ciało – na lato, czy na lata?
 • 13:50 – 14:00 „Zadbaj o swój mózg z Brain Force” – rozmowa z uczestniczkami programu „Solve for Tomorrow”
 • 14:00 – 14:25 Tomasz Bilicki: Jak dzięki Internetowi można uratować komuś życie?
 • 14:25 – 14:35 „Jabłonkowe Podcasty" – rozmowa z uczestnikami programu „Solve for Tomorrow”
 • 14:35 – 15:00 Łukasz Chwieduk: Mam zajawkę i nie zawaham się jej użyć – jak wykorzystać media społecznościowe do dzielenia się pasją
 • 15:00 – 15:25 Koncert: Zalia
 • 15:25 – 15:35 Konkurs
Prelegenci

Zalia

Zalia

Zalia, czyli Julia Zarzecka, dwudziestodwuletnia wokalistka i kompozytorka. Fascynuję ją Soul/RnB, a w jej głośnikach często rozbrzmiewa Jorja Smith, benee czy Metronomy. W jej
piosenkach słychać wyraźne wpływy indie/lofi oraz jazzu. Julia najwięcej inspiracji czerpie z dużych miast, ich społeczności i różnorodności. Wchodząc do jej świata znalazłbyś się w
londyńskim klubie jazzowym w stylu Wesa Andersona na wieczornym jam session pełnym artystów. Na co dzień studiuje Vocal Performance and Songwriting na BIMM w Londynie

Łukasz Chwieduk

Łukasz Chwieduk

Łukasz Chwieduk – zawodowo „robi triki z piłką”. Mistrz Polski, Europy w freestyle football. Finalista Mam Talent i piłkarski influencer, artysta uliczny.

O czym opowie na DYF 2023?
Mam zajawkę i nie zawaham się jej użyć – jak wykorzystać media społecznościowe do dzielenia się pasją

Martyna Kaczmarek

Martyna Kaczmarek

Martyna Kaczmarek – działaczka społeczna, marketerka, modelka curvy.

O czym opowie na DYF 2023?
Ciało – na lato, czy na lata?

Wszyscy potrzebujemy korepetycji z ciałoakceptacji. Dlaczego? Bo jedną z niewielu pewnych rzeczy w życiu jest to, że nasze ciało będzie się zmieniać. I zmiany te nie zawsze będą łatwe. Kultura diety, branża beauty sprawiły, że staliśmy się nieuważni w odrabianiu lekcji z bezwarunkowej akceptacji naszego ciała, które jest naszym domem. Zamiast wsłuchać się w jego potrzeby, w to co próbuje nam zakomunikować – słuchamy kolejnych reklam, influenserów i influenserek zachęcających nas do „wzięcia się za siebie”. Zamiast odrobić lekcje z ciałokochania, szukamy kolejnych „problemów” za które karzemy nasze ciało. Mam 28 lat i przez ponad połowę swojego życia żyłam ze swoim ciałem w konflikcie. Zamiast zmieniać swoje ciało na lato, do sylwestra, wesela, chrzcin kuzynki… chcę przez tę prelekcję pokazać ci jak akceptować je na lata i odnaleźć spokój w swoim własnym domu.

Tomasz Bilicki

Tomasz Bilicki

Tomasz Bilickipedagog, psychoterapeuta, psychotraumatolog, interwent kryzysowy oraz nauczyciel. Absolwent amerykańskiego programu szkoleniowego ICISF w modelu indywidualnej i grupowej interwencji kryzysowej CISM. Szkolił się także na Uniwersytecie w Nowym Jorku, Utrechcie i Harvarda. Pracuje m.in. w punkcie interwencji kryzysowej i ośrodku opieki psychologiczno-psychoterapeutycznej.  

O czym opowie na DYF 2023?
Jak dzięki internetowi można uratować komuś życie? 

Często wskazuje się zagrożenia płynące ze świata technologii, w tym Internetu. Ale czasem komunikatory i media społecznościowe są narzędziem mogącym uratować komuś życie. Wiele osób w kryzysie psychicznym, z myślami samobójczymi, okaleczających się, szuka wsparcia online u osób sobie obcych i znanych. Kiedy Twój kolega albo przyjaciółka powie Ci o swoich planach samobójczych, pożegna się z Tobą na MSG, co wtedy zrobisz? Co to znaczy być lojalnym w takiej sytuacji? Porozmawiamy o rówieśniczej interwencji kryzysowej online

Pamela Krzypkowska

Pamela Krzypkowska

Pamela Krzypkowska – Architektka Danych i Sztucznej inteligencji w Microsoft, zajmująca się wsparciem dużych firm w budowaniu modeli sztucznej inteligencji i ich wykorzystaniu. Jest członkinią grupy ds. Etyki i Cyberbezpieczeństwa AI, działającej przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz wykładowczynią na Akademii Leona Koźmińskiego i Politechnice Warszawskiej. Jej główne obszary zainteresowań to sieci neuronowe, filozofia umysłu i etyka AI. Ukończyła Informatykę na Politechnice Warszawskiej oraz Filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

O czym opowie na DYF 2023?
rAI na Ziemi – co sztuczna inteligencja ma nam do zaoferowania?

Czy wiesz co jest możliwe w świecie pełnym AI? Podczas tej sesji poznasz jak AI wpływa na nasze życie codzienne i jakie możliwości daje nam ta technologia w szkole, w domu i w codziennych zadaniach. Opowiemy też, jakie są zagrożenia i jakie kroki należy podjąć, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w rzeczywistości AI. Przyjdź i poznaj z nami wszystkie sekrety Sztucznej Inteligencji.

Wiktoria Jędroszkowiak i Dominika Lasota

Wiktoria Jędroszkowiak i Dominika Lasota

Wiktoria Jędroszkowiak – aktywistka klimatyczna i współzałożycielka inicjatywy WSCHÓD. W 2018 r. była jedną z inicjatorek Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Działa na rzecz rozwiązań, które są dobre dla ludzi i planety. Kampanie, którym przewodniczyła, były uwzględnione w regionalnych i międzynarodowych mediach, m.in. New York Times, Politico i Reuters. Pochodzi z Poznania, gdzie od najmłodszych lat działała w inicjatywach prouchodźczych i praworządnościowych.
Dominika Lasota – aktywistka klimatyczna z Bydgoszczy, jedna z założycielek inicjatywy WSCHÓD oraz członkini globalnego ruchu młodzieżowego Fridays For Future. Od wybuchu wojny w Ukrainie wraz z aktywistami i aktywistkami z Ukrainy walczy o wprowadzenie pełnego embarga na rosyjskie paliwa kopalne. Jej konfrontacje polityczne (m.in. z Prezydentem Andrzejem Dudą), przyciągnęły uwagę międzynarodowych mediów takich jak New York Times, CNN, Guardian etc.

O czym opowie na DYF 2023?
Aktywizm klimatyczny, czyli jak z pomocą sieci stawiać czoła kryzysom!

Nasza przyszłość stoi pod znakiem zapytania. W tej sytuacji mamy dwie ścieżki – albo się poddać, albo wziąć sprawy w swoje ręce. Kiedy politycy i biznesmeni niszczą nam świat, młode osoby odważnie walczą o bezpieczne dziś i jutro. Każdy może być częścią tej zmiany – również i ty! Na Digital Youth Forum opowiemy Wam o tym, gdzie szukać nadziei, jakie stoją przed nami szanse i jak zbudować fajniejszą Polskę w obliczu  kryzysu klimatycznego.

Projekt „Zadbaj o swój mózg z BrainForce”

Projekt „Zadbaj o swój mózg z BrainForce”

„Zadbaj o swój mózg z BrainForce” to projekt uczennic z  III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Koninie: Alicji Zawilskiej, Marii Janowskiej, Oliwii Maciejewskiej, Zuzanny Sobczak;. Dziewczyny opracowały aplikację mobilną zachęcającą do zdrowych wyborów dietetycznych oraz edukującą w zakresie wartości odżywczych i zdobyły za nią  Nagrodę Publiczności i wyróżnienie w finale II edycji programu Solve for Tomorrow.

Podczas DYF 2023 autorki projektu opowiedzą o swoim pomyśle w rozmowie z Justyną Suchecką – Jadczak.

Projekt „Jabłonkowe podcasty”

Projekt „Jabłonkowe podcasty”

Projekt „Jabłonkowe podcasty” to pomysł uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Zespół stworzył kanał podcastowy „Jabłonkowe podcasty” dedykowany środowisku osób z dysfunkcją wzroku w celu ułatwienia korzystania z różnych urządzeń elektronicznych lub oprogramowania. Zespół zdobył wyróżnienie w programie Solve for Tomorrow i był finalistą II edycji tego programu. Jury SFT nagrodziło pomysł „Jabłonkowe podcasty” również Nagrodą Pozytywnego Wpływu wspierającą merytorycznie dalszy rozwój pomysłu.

Podczas DYF 2023 autorzy projektu opowiedzą o swoim pomyśle w rozmowie z Justyną Suchecką – Jadczak.

Film „Dopamina”

Film „Dopamina”

„Dopamina” to niezwykły film dokumentalny o doświadczeniach i wyzwaniach młodych ludzi w erze serwisów społecznościowych. „Dopamina” odkrywa przez widzami tajemnice mechanizmu pętli dopaminowej, przybliża tajniki profilowania i uczula na toksyczne relacje online. Ale nie spodziewajcie się nudnej lekcji! Film unika jednostronnej narracji o szkodliwości nowych technologii.
„Dopamina” została stworzona z myślą o Was, abyście mogli czerpać korzyści z mediów społecznościowych w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Przygotujcie się na niezapomnianą przygodę pełną inspiracji i odkrywania ciemnych i jasnych stron świata online.

Podczas Digital Youth Forum zobaczycie premierowy pokaz filmu „Dopamina” oraz spotkacie się jego reżyserami – Heleną Ganjalan i Bartoszem Szpakiem, pomysłodawcą – Łukaszem Wojtasikiem z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz z jedną z bohaterek filmu –  Emilią Lizurek.

Rejestracja

Rejestracji klasy na konferencję dokonuje nauczyciel lub opiekun. W sytuacji, gdy w wydarzeniu bierze udział kilka klas z jednej szkoły, prosimy o zgłoszenie każdej z nich osobno. Liczba uczestników stacjonarnych jest ograniczona.

W celu rejestracji na udział stacjonarny prosimy wybrać „Bilet grupowy – udział stacjonarny” oraz wybrać liczbę biletów zgodną z liczbą uczniów biorących udział w wydarzeniu.

W celu rejestracji na udział online prosimy wybrać „Bilet grupowy – udział online” jeden bilet to jedna zgłoszona klasa.


 

Rejestracja dla szkół z Ukrainy

 


Jedziemy na DYF 2023

Dzięki wsparciu Fundacji Warbud – Warto Pomagać możemy wspomóc Was w dojeździe na tegoroczny Digital Youth Forum.

Program ,,Jedziemy na DYF 2023” umożliwia dofinansowanie dojazdu na wydarzenie. Poniżej lista szkół, którym przyznano dofinansowanie. Gratulujemy!

 • Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ciechocinku
 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego
 • Szkoła Podstawowa w Mrozach i Szkoła Podstawowa w Jeruzalu
 • Liceum Ogólnokształcące im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze

 

Organizator
Główny Partner
Partnerzy
Patroni medialni