5 narzędzi do szkicowania

Prezentujemy zestawienie 5 narzędzi do szkicowania na urządzeniu z systemem Android. Opisywane aplikacje pozwolą na tworzenie efektownych szkiców za pomocą urządzeń mobilnych, a w szczególności tabletów. Wszystkie propozycje to darmowe narzędzia dające wiele ciekawych możliwości. Można je polecić zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym użytkownikom.

SketchBook – draw and paint

SketchBook to propozycja słynącej z zaawansowanego oprogramowania firmy Autodesk. Firma postanowiła udostępnić narzędzie do szkicowania zupełnie za darmo. Z aplikacji mogą korzystać użytkownicy prezentujący różny poziom zaawansowania, ale w pełni skorzystają ci o zdecydowanie bardziej zaawansowanych umiejętnościach. Co istotne na kanale YT poświęconym aplikacji można znaleźć wiele, cennych poradników.

https://www.youtube.com/watch?v=91SR5KuC1hk

Tayasui Sketches

Tayasui Sketches to darmowa aplikacja do rysowania charakteryzująca się minimalistycznym i bardzo przejrzystym interfejsem. Za pomocą tego narzędzia można tworzyć zarówno proste szkice, jak i bardziej zaawansowane obrazy. Aplikacja posiada także płatną wersję, gdzie użytkownik otrzymuje szereg dodatkowych narzędzi.

 

Szkic

Szkic to oficjalna aplikacja formy Sony. Narzędzie oprócz możliwości standardowego rysowania umożliwia wygodne wzbogacanie zdjęć o teksty i bezpłatne naklejki. Istotny jest także element społecznościowy. Użytkownicy mogą wspólnie pracować nad rysunkiem lub wykorzystywać pracę innych. Podobnie jest inne tego typu rozwiązania Szkic umożliwia prace na warstwach oraz opcję przybliżania w celu dopracowania szczegółów.

 

Adobe Photoshop Sketch

Adobe Photoshop Sketch to kolejna darmowa aplikacja, za którą stoi potężna firma tworząca zaawansowane narzędzia graficzne – Adobe. Narzędzie umożliwia rysowanie ołówkami, piórami, markerami, gumkami, gęstym akrylem, tuszem, miękkimi pastelami i akwarelami. Gotowe prace można eksportować jako wielowarstwowe pliki do płatnych programów Adobe takich jak Adobe Photoshop CC czy Adobe Illustrator CC.

Concepts – Sketch, Design, Illustrate

Ostatnia aplikacja w zestawieniu to zaawansowane narzędzie do tworzenia grafiki wektorowej. W darmowej wersji użytkownicy mogą pracować na pięciu warstwach i nieograniczonym płótnie oraz eksportować gotowe prace do pliku JPG.

 

Zaprezentowane 5 narzędzi do szkicowania to tylko kilka przykładów tego typu aplikacji. Wśród dużego zbioru tego typu narzędzi zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie.