Nauka angielskiego na smartfonie

Smartfon może stanowić bardzo dobre narzędzie do nauki języka angielskiego. Dzięki niemu można w każdej chwili uczyć się nowych słówek lub utrwalać posiadaną wiedzę. Prezentujemy 4 aplikacje na system Android, które mogą stanowić dobre uzupełnienie lekcji języka angielskiego.

 

  1. Memrise: zabawa i nauka

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki nie tylko języka angielskiego. Memrise oparte jest na bardzo udanym systemie grywalizacji. Aplikacja posiada bardzo wiele poziomów. Można ja polecić zarówno osobom początkującym, jak i średnio zaawansowanym.

2. busuu – Nauka Języków

Jest to stworzona przez ekspertów językowych aplikacja, która umożliwia naukę czytania, pisania, słuchania i mówienia w kilku językach obcych m.in. angielskim. Kurs dostępny jest w kilku stopniach trudności.

3. Learning English: BBC News

Jest to aplikacja, która udostępnia krótkie audycje-lekcje stworzone przez BBC. Narzędzie umożliwia osłuchanie się z językiem angielskim na wysoki poziomie. W aplikacji znajdziecie kilka rodzajów audycji. Dotyczą one m.in. języka w pracy, na uczelni oraz najnowszych wiadomości.

4. English Conversation Practice

Jest to aplikacja, dzięki której poprawisz swoje umiejętności  rozmawiania w języku angielski w różnych sytuacjach. English Conversation Practise to ponad 200 zróżnicowanych lekcji.