Przejdź do treści

Warsztaty Digital Youth

W tym roku Digital Youth Forum trwa trzy dni! 22 i 24 maja zapraszamy na warsztaty Digital Youth Forum organizowane wraz z partnerami: Fundacją Orange, oraz firmami Faceboook i Google.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona – rejestrując się na wydarzenie napisz nam, dlaczego właśnie twoja grupa powinna wziąć udział w warsztatach.

Warsztaty w Przestrzeni from Facebook

Koszykowa 61, Warszawa
22 maja, godz.: 9:30 – 14:15

Na warsztaty zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami. Zgłaszana grupa nie może przekraczać 15 osób w wieku od 14 do 17 lat. W warsztatach łącznie weźmie udział 120 osób.

Program warsztatów:

09:00 – 09:30 – Rejestracja
09:30 – 09:50 – Otwarcie
09:50 – 10:20 – Kodowanie przestrzeni, Małgorzata Nierodzińska

Czym jest Kodowanie Przestrzeni? Jak możemy wykorzystać kod komputerowy do tworzenia obiektów, z którymi wchodzimy w interakcję? Czy technologia może zbliżać ludzi do siebie i do natury? Czym jest  ludzka stronę kodowania.

10:20 – 10:40 – Instagram Stories School, Paweł Panawa

Jak tworzyć Instagram Stories przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych narzędzi i tricków. Nawet jeśli jesteś doświadczonym instagramerem, to dowiesz się czegoś nowego!

10:40 – 11:10 – Przerwa
11:10 – 11:30 – Bezpieczeństwo w sieci, Magda Szulc

Dzięki Facebookowi możesz rozmawiać z innymi ludźmi – własnym głosem i o sprawach, które uznajesz za ważne. W jaki sposób robić to bezpiecznie i zadbać o swoją prywatność?

11:30 – 12:00 – Nowe sposoby komunikacji, Karol Karpiński

Jak rozwój nowych technologii i sztucznej inteligencji wpływa na zmianę sposobów komunikacji? Interaktywny warsztat bazujący na aplikacjach Instagram, WhatsApp i Messenger

12:00 – 12:50 – Lunch
12:50 – 14:10 – Warsztaty równoległe:

Innowacje
Uwolnij wyobraźnię, wczuj się w potrzeby użytkowników i stwórz autorskie rozwiązanie z wykorzystaniem technologii. Na sesji poświęconej innowacyjności zapoznasz się z metodą tworzenia innowacji nazywaną myśleniem projektowym i zobaczysz, jak można szybko wypróbować swój pomysł by znaleźć najlepsze rozwiązanie. Myślenie projektowe jest podejściem, które zachęca do twórczego poszukiwania rozwiązań i przydaje się nie tylko w życiu zawodowym. Otwórz się na innowacje.

Cyberbezpieczeństwo
Warsztat, na którym otrzymasz praktyczne wskazówki, jak można bezpiecznie korzystać z urządzeń podłączonych do internetu! Dowiesz się, jakie pułapki zastawiają na nas hackerzy i poznasz skuteczne narzędzia, które pozwolą ci ochronić siebie.

Sztuczna inteligencja i algorytmy
Na warsztacie stworzysz własny prosty algorytmu i poznasz bardziej złożone typy sztucznej inteligencji oraz ich prawdopodobny wpływu na życie i pracę użytkowników. Warsztat ma charakter wprowadzenia do koncepcji i terminologii związanej ze sztuczną inteligencją i automatyzacją oraz różnic pomiędzy technologiami.

Rejestracja pod linkiem: https://facebookdyf.evenea.pl/

WARSZTATY DIGITAL YOUTH FORUM – GOOGLE

Warsztaty Design Thinking by Google

24 maja, godz.: 9:30 – 13:00
Google
Emilii Plater 53, Warszawa

Na warsztaty zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami. Zgłaszana grupa nie może przekraczać 10 osób w wieku od 16 do 18 lat. W warsztatach łącznie weźmie udział 30 osób.Organizator nie zapewnia lunchu.

Poznaj Design Thinking – metodę projektowania innowacyjnych rozwiązań stosowaną w Google.

Wiesz, że kreatywność i innowacyjność to cenione umiejętności, ale nie wiesz jak je rozwinąć? Wydaje ci się, że znalazłeś rozwiązanie problemu, ale nie wiesz jak z niego skorzystać i wprowadzić w życie? Weź udział w warsztatach Design Thinking i poznaj konkretne narzędzia wykorzystywane do tworzenia innowacji w Google. Podczas warsztatu nauczysz się m.in.:
– identyfikować realne problemy użytkowników
– tworzyć radykalnie innowacyjne rozwiązania
– testować stworzone koncepcje

Rejestracja pod linkiem: https://googledyf.evenea.pl/

WARSZTATY DIGITAL YOUTH FORUM – FABLAB POWERED BY ORANGE

Warsztaty FabLab powered by Orange

Twarda 14/16, Warszawa
24 maja, godz.: 14:00 – 17:00

Na warsztaty zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami. Zgłaszana grupa nie może przekraczać 10 osób w wieku od 14 do 17 lat. W warsztatach łącznie weźmie udział 30 osób. W ramach biletów dla każdej grupy przysługują 4 bilety na warsztat z tworzenia laserowej biżuterii, 4 bilety na warsztat z modelowania 3D oraz 2 bilety na warsztat stolarski (tworzenie LampoŁadowarki)

1. Stolarka – LampoŁadowarka

Warsztaty z tworzenia lampek z ładowarką usb i włącznikiem dotykowym. Podczas warsztatów uczestnicy połączą umiejętności lutowania oraz drobnej elektroniki wraz z umiejętnościami stolarskimi i stworzą drewnianą lampkę wraz z ładowarką usb. Oprócz tego podłączą do całości włącznik dotykowy i dowiedzą się jak działa. Każdy z uczestników dostaje swoje urządzenie.

2. Inkscape – Laserowa Biżuteria

Warsztaty z tworzenia laserowej biżuterii, w trakcie których uczestnicy nauczą się podstaw obsługi programu wektorowego Inkscape i przygotują projekt biżuterii do wycięcia na laserze. Oprócz tego, zobaczą jak działa ploter laserowy i jakie ma zastosowanie w różnych dziedzinach.

3. Modelowanie 3D – Pierwsze kroki

W ciągu kilku godzin uczestnicy poznają tajniki modelowania 3D w darmowym programie Tinkercad i będą mieli okazję przekonać się, że projektowanie w trzech wymiarach nie jest niczym trudnym, a stworzyć od podstaw model pod druk 3D może dosłownie każdy.

Zarejestruj się na stronie: https://fablabdyf.evenea.pl/