Drony – sky is the limit

Zastosowanie dronów wydaje się być nieograniczone. Obecnie są wykorzystywane m.in. do nadzoru nad obiektami, prowadzenia badań i inspekcji technicznych budynków czy do działań wojskowych. W rękach prywatnych użytkowników, drony mogą służyć do robienia filmów i zdjęć z powietrza.

Rosnąca popularność dronów i ich coraz większe możliwości stworzyły potrzebę odpowiedniego wyszkolenia osób, które nimi sterują. Niektórzy uważają, że pilot drona to bardzo przyszłościowy zawód. Operowanie dużą maszyną, szczególnie nad zabudowanym terenem, to bardzo odpowiedzialne zajęcie, dlatego przejście odpowiednich kursów wydaje się konieczne. Dotyczy to oczywiście zastosowania dronów do celów komercyjnych. Zastanawiając się nad swoją przyszłą karierą, warto zainteresować się kursami na operatora drona. Obecnie na rynku jest coraz więcej ofert tego typu.

Drony to pojazdy latające, które w niepowołanych rękach mogą stanowić realne zagrożenie. Nawet niewielkie urządzenie, które pojawi się w strefie lotniska, może stanowić duże niebezpieczeństwo dla startujących lub lądujących samolotów.

W skrajnych sytuacjach nieodpowiedzialny operator drona może doprowadzić do katastrofy lotniczej. Drony mogą być także zagrożeniem dla naszej prywatności. Urządzenie może dostać się na teren czyjejś posesji i podglądać mieszkańców. Drony mogą również zostać wykorzystane do przenoszenia niebezpiecznego ładunku, np. materiałów wybuchowych. Dlatego też opracowywane są różnorodne metody zwalczania tego typu urządzeń np. działka emitujące fale radiowe, które powodują neutralizację drona przez zerwanie jego kontaktu z operatorem. Jednak z pewnością najważniejszą bronią powinien tu być zdrowy rozsądek operatorów tych urządzeń.

drone_flying_eye

Warto obserwować, co będzie się działo na rynku w najbliższych miesiącach i latach. Sprzęt będzie z pewnością coraz tańszy, a jego możliwości – coraz większe. Natomiast wszystkich posiadaczy dronów z kamerami zachęcamy do kręcenia filmów i prezentowania świata z perspektywy, która na co dzień jest dla nas niedostępna.